Význam masáže

                                                                                                                

  Masáž je nejstarší známá forma terapie

Význam masáže je obrovský, ovlivňuje celkový stav organismu a to jak tělesný, tak duševní

O masážích jsme si zvykli v poslední době slýchat častěji a častěji. Asi mnoho z nás již zaslechlo od některého svého známého zprávu o tom, jak podstoupil masáž a jak mu pomohla trochu se uvolnit nebo dokonce se zbavit nějaké nepříjemné bolesti. Za náhlým nárůstem zájmu o masáže nehledejme nějaký módní trend, ale logickou reakci na nešní moderní životní styl. Naše společnost žije ve velkém stresu a mnoho z nás má únavná sedavá
zaměstnání...sedíme u počítače, v autě, u televize a tím tělu dopřáváme málo pohybu.

Masáže nabízí zdravou a příjemnou možnost, jak tomu všemu uniknout, jak tělu poskytnout úlevu.

Není nutné se cítit špatně, abychom masáž vyhledali – naopak, ideální je, pokud působí preventivně, jako relaxace.   V každém případě se vyplatí do masáží investovat ať už si od ní slibujeme účinek relaxační, nebo rehabilitační. Důkladné promasírování, ideálně celého těla, působí blahodárně na jeho pohybovost. Masírováním dosáhneme lepšího prokrvení daných oblastí, zlepšení mízního oběhu a uvolnění napětí svalů, což vede také k uvolnění psychického napětí. Masáž tedy působí příznivě nejen na naši tělesnou schránku, ale i na nervovou soustavu. Pomáhá tak tělu po fyzické i psychické stránce.  

 

Pro koho není masáž určena - nevhodná

Masáže se nedoporučují a nejsou vhodné  pokud máte chřipku, horečku nebo jiné zdravotní komplikace,také v případě zánětů kloubů nebo svalů, nebo pokud máte kožní vyrážky, křečové žíly, plísně, vředy, nádory, jakékoli kožní bulky, zlomeniny či osteoporózu, není vhodná po operacích a dalších lékařských zákrocích, vážných srdečních a pod.